U.K. People
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

U.K. People

Real rpg.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Sympathy For The Devil

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 7:58 pm

Dădu din umeri , nu avea cum să cadă , aşa că ateriza fix în braţele lui.
Promit. murmură acesta apropiindu-se mai mult de tânără.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:08 pm

Sosesc! exclam și-mi duc mâinile pe balustradă, încercând să mă ridic.
Ești atent, da? mă asigur în continuare că este atent la mine, chicotind când realizez cât de penală pot fi.
Îmi fac curaj și sar într-un final, aterizând în brațele lui.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:19 pm

Pentru un moment se prefăcu că nu este atent şi că nu o să o prindă. Dar apoi o prinse . Eşti foarte uşoară. murmură acest întorcându-se invers încă cu ea în braţe.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:36 pm

Îl ghiontesc pe acesta în umărul drept pentru faza în care se prefăcu că nu mă prinde.
Ușoară? Ești tu puternic, atâta tot. neg spusele lui și mă apăs ușor cu degetul arătător în pieptul lui, dându-i de înșeles.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:41 pm

Nu îl deranja să o ţină în braţe şi nici atât ghionturile date de ea.
Chicoti scurt privind-o pe aceasta , scoase limba la ea şi spuse:
Vai , mai nou sunt Mister Muscolo? rânji ironic.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:56 pm

No! dau negativ din cap și-l privesc fix în ochi.
Ești mai exact acel cavaler ce salvează fetele la ananghie. îi explic acestuia felul în care-l văd în momentul de față.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 10:21 pm

O privi în ochii.
Am faţă eu de cavaler care salvează domniţe? întrebă amuzat de ceea ce spusese blondina. El avea o faţă serioasă şi asta îi dădea mereu un punct în plus.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 10:56 pm

Încerc să mormăi ceva, dar privirea lui fixă mă sperie. Îmi întorc privirea spre ușa ce dădea în camera lui și strâmb din buze.
Am spus eu așa ceva? răspund cu o întrebare, observând că încă mă mai ține în brațe. Și spune că nu-i cavaler, totuși pentru mine a făcut o excepție în seara asta dacă stă bine și se gândește.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 11:08 pm

Zâmbi scurt şi o lăsă pe fată jos într-un final. haide cu mine înauntru să vedem ce să aprindem să avem lumină. murmură acest , sperând tot o dată să nu se sperie ea , de "templul" lui plin de chitări şi chestii multe exagerate , o cameră de rock-star. Uhm ciudat.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 11:19 pm

Ridic ușor mâinile până în dreptul capului, când acesta mă lasă jos și-l urmăresc cu privirea, până ce intră în cameră. Îl urmez imediat ce nu-l mai zăresc din cauza întunericului și încerc să-mi fac cât de cât o imagine a celor ce mă înconjoară.
Nu pare o încăpere tocmai goală. Oriunde te-ai uita, observi ușor diferite forme ale obiectelor. Ce poate să aibă așa multe aici? Doar nu face colecție de uruleți uriași de pluș sau ceva de acest gen.
Mai bine ai căuta singur, nu vreau să mă trezesc că fac cunoștință și cu podeaua camerei tale. rămân pe loc, la numai doi pași depărtare de ușa ce despart balconul și camera.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 11:24 pm

Păşii prin camera pe care o ştia ca pe ochii din capul mamei lui , luă lumânarea ce o stinsese câteva momente mai devreme şi o reaprinse , camera iluminându-se forţat.
Poftim. Acum ajută-mă. mormăi acest neştiind ce ar putea lua pentru a lumina balconul. aha! exclamă fugind spre baie cu rapiditate ştiind că avea ceva şi pe acolo.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 11:26 pm

Iau imediat lumânarea din mâna acestuia, observând cum imediat ia viteză spre baie.
Și să caut eu singură aici?! mormăi imediat după ce rămând blocată. Privesc în jur și oriunde îmi mut privirea, chitări, postere și alte chestii ce nici nu cred că ar trebuii să se afle într-o cameră. Nici dacă ești vedeta Pământului.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 11:29 pm

Revenii în aceiaşi încăpere cu ea , având sufletul la gură ; în mână ţinea o pungă cu un set de lumânărele parfumate , vreo 20 de lumânărele.
Am astea. Şi să mă uit prin dulap de mâncare şi chesti. spun aruncând pe canapeaua de pe balcon lumânărelele.
A fost mai uşor... respiră deschizând frigiderul.Scuze de dezordine. murmură acesta privind-o pe fată , scoţând nişte ciocolată.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 11:41 pm

Țin lumânarea într-o mână și doar îl urmăresc cu privirea.
Um... de ce te agiți așa? Ia-o mai încet sau mă voi trezi că nu mai scoți un sunet, mai târziu. murmur și mă apropii de el, aplecându-mă cu pieptul în față și îi iau ciocolata din mână.
Asta este a mea. afișez un zâmbet calm și revin la poziția mea inițială.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 4:08 pm

Dădu din umeri Sunt obişnuit să fiu agitat sau foarte nepăsător ; Crede-mă că preferi să mă agit. murmură acesta mai luând o ciocolată , mergând şi el pe balcon. Se aşeză în faţa fetei , turceşte ;
Era o seară plină de stele şi foarte călduroasă. Aprinse câteva lumânări şi luă chitara în braţe privind corzile , începând să facă un ritm lent.
Un aer romantic şi parfumat era creat de acele lumânării , plus aceea melodie pe care el avea de gând să o cânte.
Sus In jos
Liza Andreev.

Liza Andreev.


Mesaje : 31
Data de înscriere : 01/12/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 9:15 pm

Îl privesc atent și curioasă pe băiat, analizându-i atent fiecare miscare. Când observ că acesta își ia chitara în mâini, desfac imediat ciocolata, știind că are de gând să cânte și nu aș vrea să-l deranjez cu zgomotul produs de ambalajul ciocolatei.
Îmi îndrept coada ochiului spre lumânări și realizez cât de ciudat poate fi. Un moment romantic ca din filme păre că începe, iar eu nu sunt tocmai genul ce aderă la așa ceva.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 12:02 pm

Continuă să cânte aceea melodie presupusă de la Trooper , amintiri , era un fan înrăit Trooper şi avea semnăturile acestora pe fiecare chitară.
Când termină melodia , îl pufni râsul ce sentimentalisme , eww. se strâmbă ca un copil.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Sympathy For The Devil - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Sympathy For The Devil   Sympathy For The Devil - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Sympathy For The Devil
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
U.K. People :: United Kingdom - London :: British Hotel. :: Camerele-
Mergi direct la: