U.K. People
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

U.K. People

Real rpg.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Show me your love

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 4:26 pm

Stateam singura la una dintre mese mai bine de 5 minute, butonand in continuu tastele telefonului mobil. Se presupunea ca trebuia sa iau pranzul cu tata, insa ca de fiecare data erau alte prioritati inaintea lui, asa ca m-am dat repede batuta trantind telefonul pe masa. Incepusem sa ma joc cu paiul de la cocktail, incruntata precum un copil care nu primise acadeaua dorita.
-Ce "distractie"! exclam nemultumita.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 4:41 pm

Deschise uşa cafenelei cu putere , de obicei asta făcea. Venise pentru nişte repetiţii uşoare de chitară , se presupunea că mâine seară el trebuia să deschidă un concert al unei trupe mici.
Cu chitara în spate , blugii negrii obişnuiţi , skateri şi un hanorac destul de mare negru pe el , păşii printre mese ajung la scenă .
Merse spre bar dând mâna barmanului zâmbind luându-şi o sticlă de bere. O duse la gură şi "gâlgâi" un sfert.
Îşi lăsă chitara pe scenă , dându-şi hanoracul jos. Având un tricou cu Manowar.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 5:09 pm

Mi-am trecut mana prin par, ciufulindul. Imi lipisem buzele de marginea paiului. Nu prea erameu cu alcoolul, insa un mic cocktail acolo asortat cu suc de afine si rom nu strica niciodata. Oricum eram majora, spre fericirea mea.
La un moment dat ma opresc, privind ecranul mobilului. Nu dupa mult timp un sunet prelungit disturba acea liniste apasatoare care ma inconjura. Se pare ca asa zisul meu impresar avea din nou probleme, insa nici n-aveam de gand sa'i raspund. Am inchis de tot telefonul, l-am aruncat in buzunarul de la spate al blugilor scurti, albastri si m-am apropiat de bar.
-Inca unul, te rog. De data aceasta cu mai mult rom. zic catre barman, scotand cativa bani mototoliti dintr-un alt buzunar.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 5:20 pm

Îţi ciufulii de vreo două ori părul , pentru a îl aranja şi îşi conectă chitara la amplificatoare , nu erau prea tare pentru a strica admosfera . Începu cu nişte negative uşore , cum ar fi maroon 5 wake up call sau viţă de vie ;
Atragea câteva priviri ale celor ce veneau ziua pentru că seara era plin şi Alex nu venea decât să bea ceva nu pentru repetiţii.
Oricum cafeneaua îşi revenea cu clienţii peste vreo oră când Alex termina.
M-ai luă o înghiţitură de bere şi continuă să facă negative.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 5:46 pm

Mi-am indreptat privirea spre scena, privindul pe tip. Tacticos, incepusem sa bat cu talpa piciorului ritmul. Se descurca binisor, ce'i drept, ceea ce ma cam surprindea deobicei insa nu si de data asta.
Imi iau noul cocktail si ma aproprii de scena, ignorand telefonul care tot vibra in buzunar, semn ca primeam un mesaj.
-Repetitii, repetitii? intreb zambareata atintindu-mi privirile asupra chitarii.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 7:35 pm

Alex era unul dintr cei 10 chitariştii profesionişti ai lumii ; Mulţi îl cunoşteau şi erau mulţumiţi şi fericiţi că îl aveau prin preajmă.
Continuă să facă negative , de data asta ceva mai complicat , mai metal gen Megadeth , Dimmu şi alte căcaturi.
O priiv pe tipă şi se opri din "alergatul" penei pe corzi.
Din câte observi , da.
spuse mai rece , lăsând un sfert de bere în sticlă.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 8:23 pm

Am privit sticla lui de bere, usor mirata apoi isi ainti privirea asupra cocktailului sau. Se parea ca tipul avea un larg apetit de alcool, nu gluma. Si eu care dabia daca le aveam cu alcoolul. In fine, gusturile nu se discutau niciodata.
-Nu crezi ca ar trebui sa o iei mai usor?
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:14 pm

Se opri din repetat , deja i se făcuse silă de cântat acele melodii stupide.
Să o i-au mai uşor cu ce? întrebă în timp ce strângea chitara , punând-o într-o husă specială pentru o chitară electrică.
Cu berea ? Sau cu muzica ?
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 5:01 pm

-Cu amandoua am inceput sa rad privindul cum isi stransese chitara.
M-am asezat in voie pe marginea scenei, ingandurata. Ceva mi se parea ciudat, insa nu stiam cu exactitate ce anume.
-Te-am mai vazut undeva?
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 5:11 pm

Mnu nu mă pot lăsa de chitară e ca o nevastă de care nu vrei să divorţezi şi berea e doar de plăcere. dădu din umeri lăsând chitara jos , aşezându-se lângă fată , având berea în mână.
Păi...depinde , pe la televizor sau vreun concert. spuse nepăsător.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 5:29 pm

-Nevasta si berea. Buna combinatie, n-am mai auzit'o pana acum. zic razand amuzata in timp ce m-am lasat pe spate, si scot telefonul din blugi, apasand cu rapiditate tastele telefonului, insa cum am vrut sa trimit un mesaj bateria a si murit.
-Mort si asta! zic printre dinti abtinandu-ma sa nu injur, sau chestii. Deobicei in fata tatei sau in general, celorlaltor persoane, paream cam neajutorata ceea ce uneori ma cam stresa.
-Sa-nteleg ca esti unul dintre cei 10 profesionisti cand vine vorba de chitara?
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 5:43 pm

Mai luă o gură consistentă din berea aceia , lăsând pe scară sticla goală , fără lacrimă de lichid.
Auzi întrebarea acesteia şi zâmbi scurt.
Nu doar la chitară! Sunt profesionist şi la altceva! rânji privind-o pe aceasta împreunându-şi mâinile stând cu ele pe genunchi.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 9:02 pm

-Da, observ. Te pricepi si la alcool. zic mirata privindui fiecare miscare, apoi intr-un final sticla goala de bere.
Mi-am dus una dintre maini prin par, nedumerita. Se parea ca baietii au mai multa imunitate contra beţiei decat fetele. Ori asta, ori nimerisem intr-o alta lume. Chiar si asa, tot era prea ciudat. In fine, de ce-mi bateam capul? Oricum, nu le aveam cu "misterele" alcoolului.
"Noroc ca tata nu a baut niciodata in fata mea...prea mult..." radeam in mintea mea, in timp ce privirea-mi zbura aievea spre tavan, visatoare. O singura privire asupra-mi si credai ca am cazut din cer, asa eram de aiurita.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 12:09 pm

O sticlă de bere , nu înseamnă nimic crede-mă. dădu din umeri insensibil Sunt multe persoanne care nici din şapte beri nu se îmbătă cum sunt eu. eh aici avea dreptate , erau multe persoane de genul , chiar şi fete Dar dacă te pui pe tequila sau vodkă , te vei îmbăta.
Spuse dându-i sticla goală barmanului ce venii lângă ei .
Localul deja era deschis , se pare că începea ca restul tinerilor să vină în club.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 12:14 pm

Hmm..serios? N-am incercat niciodata.
Ma ridic in coate, balansandu-mi usor picioarele inainte si-napoi in timp ce mi-am fixat privirea asupra usii.
"Woow..De unde atata lume? Hmm..ma intreb cat e ceasul."
-Hehh, oricum. Imi pare bine sa te cunosc..Alexander. m-am ridicat in fund intinzand mana spre el. Incepusem sa-mi amintesc cate ceva despre el la Tv, dar cum eram mai tot timpul pe fuga si la repetitii uitam mai de fiecare data toate amanuntele care nu-mi captau prea mult atentia.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 3:26 pm

Privi ecranul telefonului , era vreo şapte jumate ,afară se întunecase destul şi se pare că ceaţa se lăsa-se peste Londra .Păi să încerci , nu ai nimic de pierdut. murmură acesta privind-o pe fată , spunând cu referire la alcool.
Îi prinse uşor mâna şi spuse:
Şi eu sunt încântat să te cunosc ...ăhm ,cum te cheamă?
întrebă încruntându-şi nedumerit sprâncenele.
Sus In jos
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitimeSam Dec 04, 2010 3:30 pm

Aida, Aida lovegood. am zis vesela strangandui ferm mana ca si cand eu as fi fost baiatul.
I-am dat repede drumul idicandu-ma in picioare pe scena si privind din nou chitara baaitului stransa tot si deconectata de la boxe. Nu stiu de ce, dar imi venise brusc o pofta ciudata de muzica, nu neaparat sa cant eu. Doar..
Hmm..ce-ai zice sa mai canti? ducandu-mi degetul aratator pe buza inferioara, ingandurata.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Show me your love Empty
MesajSubiect: Re: Show me your love   Show me your love Icon_minitime

Sus In jos
 
Show me your love
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
U.K. People :: United Kingdom - London :: Hard Rock Cafe-
Mergi direct la: