U.K. People
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

U.K. People

Real rpg.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 A photograph of you and I.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alice Devon

Alice Devon


Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/11/2010

A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:50 pm

Auzisem de vestitul Picadilly Circus și cum iubeam distracția și tot ceea ce era luminos și colorat m-am hotărât să ies la o plimbare. M-am îmbrăcat rapid, am ieșit din hotel și am luat-o agale spre acel loc care-mi stârnea curiozitatea și mă făcea mai agitată cu fiecare pas pe care-l făceam. Priveam în jur, o grămadă de fețe necunoscute și locuri care aveau să devină familiare peste câteva luni. Am oftat ușor și mi-am continuat promenada.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: Re: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:55 pm

Cu mâinile în buzunarul pantaloniilor , o ţigare Dunhill neagră în gură , păşea slab printre mulţime fără un interes anume. Privea fete , după fete.
"naşpa , naşpa , naşpa..." cam asta spunea la fiecare tipă pe care o vedea.
Avea un tricou cu Iron Maiden pe el , blugi negri şi skateri.
Distracţie nu prea avea parte pe moment . Dăduse câteva autografe celor pasionaţi de chitară şi cam atât.
Sus In jos
Alice Devon

Alice Devon


Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/11/2010

A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: Re: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:59 pm

Mă plimbam agale și priveam ba în sus, ba în stânga, ba în dreapta. Mă simțeam ciudat, ca o străină pe un pământ străin. Mi-am băgat mâinile în buzunarele de la hanorac și privesc înainte. Ceva îmi atrage atenția, o lumină colorată și foarte simpatică, parcă hipnotzantă care mă făcea să merg spre ea. Picadilli Circus, huh? mi-am spus în timp ce rânjesc scurt.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: Re: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:03 pm

"Picadilii ţi-a trebuit. Ce să faci frate aici? Mori! nu tu prieteni , nu tu băutură - ah stai băutură e destulă doar că nu am cu cine bea!" îşi reproşa în minte tot felul de tâmpenii , toate căcaturile ce îi veneau în minte le analiza.
O lumină puternică îi străpungea retina. Scoase o mână din buzunar şi aruncă ţigarea.
Se paropie de o brunetă şi involuntar scăpase: Ce căcat...m-ai e şi ăsta...?
Sus In jos
Alice Devon

Alice Devon


Mesaje : 9
Data de înscriere : 30/11/2010

A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: Re: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:09 pm

Am făcut ochii mari cât cepele când aud vocea unui bărbat, necunoscut, care întreabă pe un ton cât de poate de plictisit și de arogant. Îmi întorc privirea sacadată spre el și mă dau înapoi câțiva pași. Nu vorbeai despre mine nu-i așa? l-am întrebat ironică ușor speriată, adcă eram obișnuită să dau pe ste nebuni derbedei pe străzi, mai ales când eram singură.
Sus In jos
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: Re: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:51 pm

Îşi băgă şi cealaltă mână în buzunar continuând să o privească pe fată şi nu reuşi să nu zâmbească
Nu , normal nu mă refeream la tine; nu oi fi chiar atât de nebun. dădu din umeri apropiindu-se mai mult de aceasta .
Mă refeream la chestia asta luminoasă. defapt era un stand cu shout-uri de vodkă.
Sus In jos
Continut sponsorizat





A photograph of you and I. Empty
MesajSubiect: Re: A photograph of you and I.   A photograph of you and I. Icon_minitime

Sus In jos
 
A photograph of you and I.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
U.K. People :: United Kingdom - London :: Picadilly Circus-
Mergi direct la: