U.K. People
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

U.K. People

Real rpg.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Strada care nu duce nicăieri...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 4:16 pm

Ploua cu găleata, iar eu mă plimbam cu paşii uşorii pe Oxford Street, privind zâmbitoare vitrinile magazinelor .Dar rochia aia.....? Ma gândeam, întrebându-mă dacă să intru, sau nu . Mi-am închis umbrela, deschizănd uşa unui magazin . Mi-am aruncat în treacăt privirea către vitrină, apoi la haine .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Re: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:37 pm

Cu pasi grabiti si cu gluga trasa imprudent pe cap colindam intreaga strada, incruntata si imbufnata precum un copil. Soferul ma lasase balta in drum spre sala de repetitii din cauza defectiunii majore pe care o suferise masina din cauza motorului si a anvelopelor proste. Si ca totul sa fie "perfect" mai incepuse si ploaia, fara o umbrela sau vreun ban la mine..Nu era deloc genul meu.
Mi-am plimbat privirile asupra vitrinelor, strangandu-mi mainile la piept incercand sa ma incalzesc cat de cat.
-Sofer idiot!...Masina idioata!..
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Re: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:43 pm

Am vazut o fata si am ridicat o spranceana . Mi-am deschis umbrela, iesind grabita afara .
-Uite...am zambit finut, punandu-i umbrela sub cap .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Re: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 4:17 pm

-A?
Fac ochii mari, surprinsa ca nu mai simteam picurii de ploaie reci. O privesc pe fata, apoi umbrela de deasupra capului meu.
-Umm..buna! Si merci!
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Re: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:29 pm

-N-ai pentru ce ! Am zâmbit finuţ, privind-o pe fată . Ahm, cum te cheamă ?
Am intrebat-o eu, băgându-mi mana liberă in jacheta pe care o purtam .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Aida Lovegood

Aida Lovegood


Mesaje : 22
Data de înscriere : 01/12/2010

Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Re: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitimeVin Dec 03, 2010 8:13 pm

Din neatentie gluga ce-mi acoperea cat de cat fata si parul cazuse, lasandu-mi la iveala suvitele de par partial ude. Zambesc dulce, precum un copil, privind din cand in cand in stanga si-n dreapta, asteptand parca sa vina dintr-o secunda intr-alta soferul.
Aida..Aida Lovegood.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Strada care nu duce nicăieri... Empty
MesajSubiect: Re: Strada care nu duce nicăieri...   Strada care nu duce nicăieri... Icon_minitime

Sus In jos
 
Strada care nu duce nicăieri...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
U.K. People :: United Kingdom - London :: Oxford Street-
Mergi direct la: