U.K. People
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

U.K. People

Real rpg.
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 praf de stele pe urmele mele ;

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 3:22 pm

Orele în şir mergeau , note proaste peste note proaste , chiulangii peste chiulangii , tocilari peste tocilar ,etc. peste etc.
Îşi lăsă geanta jos şi se aşeză peste ea. Pauza tocmai începuse ; Îşi băgă căştiile ipod-ului în urechii şi închise slab ochii întinzându-şi nepăsător picioarele înainte.
Muzica era prea profundă să nu te afunde şi pe tine. Era obosit , destulă şcoală , tocmai dăduse o nenorocită de teză. Dechise slab ochii observând cum tot felul de puştii care mai de care treceau pregătiţi pentru o altă oră... ; numai el nu se ridica , nu-i păsa , urma să întârzie.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 3:52 pm

Am ieşit afară din clasă, ţinându-mi pe umărul stăng genta plină de cărţi . Am inspirat adânc , aşezăndu-mă pe geantă după ce am trântit-o pe jos . I-am privit plictisită pe tinerii, şi în acelaşi timp obosită . Mi-am rezemat capul de peretele coridorului, privind in stânga şi in dreapta mea .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:38 pm

Îşi retrase picioarele , căci se pare că câte unul - una se mai impiedicau de ele .
Dădu din umeri şi îşi scoase de sub şezut geanta ; Se ridică în picioare , scuturându-se puţin , se ciufulii şi îşi scoase o cască din ureche.
Nu avea niciun chef de chimie , aşa că o cafea tare în Hard Rock Cafe , era bine venită . Îşi duse geanta după umăr şi mergea leneş pe hol ;
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:44 pm

Katherine se ridică leneşa , punându-şi geanta pe umăr . Se întoarse pe călcâie, dar se lovi de cineva . Închise involuntar ochii, murmurând un pardon, in timp ce se apleca să-şi ridice geanta pe care o scăpase .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:51 pm

Fredona slab ceea ce cânta , se apropie de dulapul unde îşi ţinea chitara şi cineva tocmai se ciocnise cu el. Se încruntă gata - gata să scoată nişte injurii .
Observă că era defapt Katherine.
Oh...hei! exclamă acesta aplecându-se rapid după geanta ei. Dândui-o.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:54 pm

Katherine zâmbi cand observă că cel de care se lovise nu era altul decat Alexander .
-Mhm....Mulţumesc ! Işi puse geanta pe umăr, privindu-l . Ce faci aici ?
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 8:59 pm

Cu plăcere. replică el deschind dulapul luându-şi chitara clasică de data asta din el şi închizându-l la loc. Ce să fac aici? Este o universitate. Aici învăţ. chicoti scurt amuzat . Sunt în penultimul an la clasă de arte. replică acest privind-o pe şatenă.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:00 pm

-Dar...sunt ore, la asta mă refeream ! Zămbi delicat, privindu-l , apoi îi privi chitara .
-Cânţi la chitară ?
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:26 pm

Am chimie acum. răspunse . Scuze nu sunt prea atent . dădu din umeri continuând să o privească
Sunt printre cei mai buni chitarişti ai lumii. Deci da cânt la chitară. răse scurt.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 9:30 pm

-N-o să-ţi cer un autograf, nu sunt genul de obsedată ! Zămbi delicat, privindu-l . -Îmi cânţi şi mie o melodie, te rog frumos ? Spuse , privind către scări ,
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeMier Dec 01, 2010 10:16 pm

Se încruntă involuntar
Aici nu era vorba de niciun autagraf , vroiam să fac doar o ironie. murmură acest punând chitara pe spate coborând scările.
Poate voi cânta. Da tu nu ar trebui să fi la ore? întrebă oprindu-se pe o treaptă a scărilor privind-o.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 11:13 am

-Mergi, mergi...Fata zambi delicat, facandu-i semn sa mearga . Ar fi trebuit, dar nu era, desigur .
-N-am chef de anatomie, asa ca....Dadu din umeri, coborand usor scarile .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 4:11 pm

Coborâ şi el de data aceasta era în spatele şatenei , privind-o spuse:
Şi unde ai de gând să te duci acum? întrebă acesta.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:20 pm

-La cafenea, cred ! Dădu din umeri, privindu-l peste umăr pe Alexander .
Işi luă telefonul din buzunar, butonăndu-l repede, apoi îl puse la loc .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:47 pm

Auzi de cafeanea şi îşi aminti că întra-colo se îndrepta şi el ;
Eh acolo merg şi eu. pocnii din degete adăugând un rânjet copilăresc.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:49 pm

Surâse veselă, privindu-l pe Alexander peste umăr .
-E bine atunci !
Zămbi uşor, îndreptându-şi privirea către ultima treaptă .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:51 pm

Dădu din umeri , ridicând o mână în semn de salutare.
Păi ne mai , vedem! exclamă şatenul mergând mai înainte cu un pas uşor grăbit.
Sus In jos
Katherine Pierce

Katherine Pierce


Mesaje : 64
Data de înscriere : 30/11/2010
Varsta : 28

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:53 pm

-Mda, ne mai vedem...Dădu din umeri, ieşind din universitate şi trecând pe lângă el, apoi se uită catre stradă atentă să n-o calce vreo maşina şi trecu liniştita .
Sus In jos
http://the-real-school.forumgratuit.ro/forum.htm
Alexander D. Geir.
Admin
Alexander D. Geir.


Mesaje : 92
Data de înscriere : 28/11/2010

praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitimeJoi Dec 02, 2010 10:57 pm

Ieşi din şcoală ; îşi aşeză gulerul hainei mai bine şi merse în direcţia cu Hard Rock Cafe , de data asta avea chef de o cafea tare. Îşi pătrunse buzunarele cu mâinile aproximativ îngheţate , privind ceaţa ce încet se lăsa peste Londra.
Sus In jos
Continut sponsorizat





praf de stele pe urmele mele ; Empty
MesajSubiect: Re: praf de stele pe urmele mele ;   praf de stele pe urmele mele ; Icon_minitime

Sus In jos
 
praf de stele pe urmele mele ;
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
U.K. People :: United Kingdom - London :: University of Cambridge. :: Holuri-
Mergi direct la: